Трафаретний друк чи прямий друк на тканині. Визначення оптимального способу друку на футболках.

  

 

Отже, Ви визначились зі своїм дизайном і хочете надрукувати власну лінію футболок. Найперше рішення, яке Ви повинні прийняти – який спосіб друку краще застосовувати. На даний момент існує велика кількість різноманітних методів. Серед найбільш популярних варіантів – прямий друк на тканині (DTG) та трафаретний друк.

 

 

Wall31 використовує для друку спосіб DTG, але наші партнери із задоволенням надрукують Вам дизайн із застосуванням трафаретів.

 

В даній статті ми спробуємо порівняти ці два види друку на футболках, щоб Ви могли легко обрати найкращий для Вас варіант, виходячи із Вашого дизайну та кількості примірників на друк. 

 

Трафаретний друк: як це працює?

 

Трафаретний друк (шовкографія) — це друк за допомогою форми (трафарету), яка виконана на спеціальній сітці.

 

Відбиток створюється в результаті продавлювання фарби крізь друкувальні елементи форми на тканину у процесі руху ракеля або леза по формі. При друці дизайнів з декількома кольорами кожен колір потрібно наносити окремо.
 
 

Що потрібно знати про трафаретний друк

 

Для кожного кольору в Вашому дизайні необхідно створювати окремий трафарет і наносити кожен колір окремо. Кожен додатковий колір вимагає більше часу, додаткового екрану для розміщення футболки і трафарету. Це, в кінцевому результаті, призводить до додаткових затрат. Тому кількість кольорів на футболці обмежена. При цьому трафаретний друк є хорошим варіантом для простих дизайнів з обмеженою кількістю кольорів і великою кількістю одиниць для друку. Найоптимальнішим є друк до 2 кольорів та від 30 футболок. У такому випадку Ви не будете мати додаткових затрат на трафарети та нанесення друку.

 

 

Прямий цифровий друк (DTG): як це працює?

 

З друком DTG, принтер безпосередньо наносить чорнило на футболку з технологією струменевого друку. Це подібно до друку на папері, але виконано на тканині. Спеціальний принтер використовує чорнила на водній основі, які поглинаються волокнами одягу. Після нанесення чорнил тканина запікається протягом 30 секунд за температури 150 градусів і чорнила залишаються у волокнах тканини.

 

Що потрібно знати про прямий друк та тканині (DTG)

 

Оскільки принтер DTG настільки ж точний, як і звичайний принтер для паперу, деталізація Ваших зображень буде кращою, ніж при трафаретному друці. DTG принтер дозволяє використовувати понад 60 млн. кольорів. Ви не обмежуєтесь кількістю кольорів та їх відтінками на одному дизайні і Вам не потрібно переживати на рахунок суміші фарб під час наступних друків. Вистачить просто надіслати дизайн на принтер. Крім того, Ви можете друкувати градієнти та фотографічні зображення.

 

Це хороший варіант для тих, хто не хоче інвестувати кошти в друк великих партій футболок. Ви можете друкувати від одного екземпляру під індивідуальне замовлення Вашого кінцевого клієнта. При цьому Вам не потрібно вгадувати скільки футболок і якого розміру потрібно надрукувати, щоб вони не припадали пилом на складі. Ви не будете мати непроданих футболок і Вам не потрібно буде розпродувати їх з великими знижками, щоб звільнити своє приміщення.

 

 

Який метод друку найкращий?

 

Трафаретний друк і DTG мають приблизно однакову якість друку, але вони відрізняються за методом. З одного боку, трафаретний друк є однією з найдавніших технологій, тоді як DTG - нова технологія. Трафаретний друк полягає у витисканні чорнила на тканину, а DTG використовує принтер для друку чорнила безпосередньо на одязі.

 

Рішення в кінцевому підсумку зводиться до складності Вашого дизайну і кількості, яку Вам потрібно надрукувати. Якщо Ваш дизайн простий і Вам необхідно друкувати понад 20 екземплярів – радимо скористатись шовкодруком. Якщо ж Вам потрібно надрукувати одиночні екземпляри, дизайн складний і  містить понад 5 кольорів – однозначно обирайте прямий друк на тканині.
 
Нижче Ви можете переглянути основні плюси та мінуси кожного виду друку:

 

Трафаретний друк

 
Плюси:

-       економічно вигідний для великих партій

-       ідеально підходить для простих дизайнів з обмеженими кольорами

-       можливість друку на швах

-       чим більше Ви друкуєте, тим дешевший кожен друк

 

Мінуси:

-       економічно невигідний при використанні понад 4 кольорів

-       можна друкувати тільки прості дизайни без чіткої деталізації

-       значні інвестиції у трафарети та потреба друкувати великі партії

-       друк лише одного дизайну на партію і потреба міняти трафарети для зміни дизайну

 

Прямий цифровий друк
 

Плюси:

-       велика необмежена кольорова гама

-       можна друкувати детальні зображення, градієнти та фотографії

-       ідеально підходить для невеликих партій і одиночних екземплярів

-       мінімальні початкові інвестиції

 

Мінуси:

-       економічно не ефективні для надзвичайно великих партій простих дизайнів

-       обмежене розміщення дизайну та неможливість друку на швах 


  

Чим Вам може допомогти Wall31?

 

Wall31 - це друк і вишивка, пакування та відправка замовлень Вашим клієнтам. Що це означає? Ми друкуємо та розсилаємо друковану продукцію від імені інтернет-магазинів та приватних осіб. Ми в жодному разі не вказуємо, що виконали замовлення від Вашого імені і все, що ми робимо, відбувається під Вашим контролем.

 

Перевагою роботи з Wall31 є те, що будь-якому користувачу дуже просто розпочати бізнес без витрат на запуск. Відсутня плата за реєстрацію або підписку. Ви платите лише за виконання Вашого замовлення. Оскільки ми друкуємо одинарні екземпляри, Вам не потрібно замовляти велику партію друку і вгадувати, що з цієї партії продасться.

 

Якщо Ви все ще не впевнені у виборі способу нанесення – сконтактуйте з нами. Ми оцінимо Ваш дизайн і радо допоможемо обрати оптимальне рішення для Вашого бізнесу.